Keith Thurgood Milang Classic – 30th March 2019

Elapsed Time/Gap
1. Tristan SAUNDERS (Norwood CC) Scratch 1h50:25 2h13:25
2. Brendon DAVIDS (South Africa) Scratch 1h50:25 +0
3. Callum PEARCE (Norwood CC) Scratch 1h50:25 +0
4. Matt HUTCHINSON Scratch 1h50:25 +0
5. Tom CHAPMAN (Port Adelaide CC) Scratch 1h50:25 +0
6. Tim DECKER (Bendigo & District CC) 8 Minutes 1h58:25 +0
7. Scott GOODWIN (South Coast CC) 8 Minutes 1h58:25 +0
8. Cameron SPEARS (Adelaide CC) 8 Minutes 1h58:25 +0
9. Jack TIERNEY 8 Minutes 1h58:25 +0
10. Will GOLDING (Norwood CC) 8 Minutes 1h58:25 +0
11. Stephen MCGLEDE (Parramatta CC) 13 Minutes 2h03:25 +0
12. Christopher STACK (Norwood CC) 8 Minutes 1h58:25 +0
13. Peter VARRICCHIO (Norwood CC) 8 Minutes 1h58:25 +0
14. Daniel GALE (Norwood CC) 8 Minutes 1h58:33 +8
15. Max HARDY (Adelaide University Cycling Club) 8 Minutes 1h58:33 +8
16. Tom KAESLER (Kilkenny CC) Scratch 1h50:56 +31
17. Iven BENNETT (City of Burnie CC) Scratch 1h51:08 +43
18. Matthew GASSNER (Norwood CC) Scratch 1h51:08 +43
19. Rylan DOWDELL (Norwood CC) Scratch 1h51:08 +43
20. Jason THOMASON (Norwood CC) Scratch 1h51:17 +52
21. Russel CHRISTIE-TAYLOR (Norwood CC) 8 Minutes 2h01:22 +2:57
22. Matt SUMMERS (Central Districts CC) 23 Minutes (Limit) 2h16:57 +3:32
23. Curtis DOWDELL (Norwood CC) Scratch 1h54:00 +3:35
24. Kurtis BRENT (Norwood CC) 8 Minutes 2h02:02 +3:37
25. Jack SYKES (Norwood CC) Scratch 1h54:02 +3:37
26. Carmelo SCOLERI (FRA PowerOn) 23 Minutes (Limit) 2h19:42 +6:17
27. Con BASTIRAS (NCC) 23 Minutes (Limit) 2h19:45 +6:20
28. Robert GAGGINI (Adelaide CC) 23 Minutes (Limit) 2h19:45 +6:20
29. Leo BREUGELMANS (Veteran & Ladies CC) 23 Minutes (Limit) 2h19:45 +6:20
30. Alex KINNANE (Norwood CC) 8 Minutes 2h04:53 +6:28
31. Brad DAVIES (Norwood CC) Scratch 1h56:53 +6:28
32. Josh HARRISON (Central Districts CC) Scratch 1h56:53 +6:28
33. David HABIB (Norwood CC) 23 Minutes (Limit) 2h19:55 +6:30
34. Dan TATTERSALL (Norwood CC) 13 Minutes 2h09:55 +6:30
35. Peter GRIVELL (Norwood CC) 23 Minutes (Limit) 2h19:56 +6:31
36. Greg FORD (Norwood CC) 23 Minutes (Limit) 2h19:56 +6:31
37. David SLATER (Port Adelaide CC) 23 Minutes (Limit) 2h21:10 +7:45
38. Eloise VAUGHAN (F) (Port Adelaide CC) 13 Minutes 2h11:27 +8:02
39. Daniel SIWEK (Whyalla CC) Scratch 1h58:27 +8:02
40. Samuel MEDLIN (Norwood CC) 13 Minutes 2h11:28 +8:03
41. George VLAHOS (Norwood CC) 13 Minutes 2h15:12 +11:47
42. Craig BEDDOME (Kilkenny CC) 13 Minutes 2h15:12 +11:47
43. Elliott MURADA (Norwood CC) 8 Minutes 2h11:48 +13:23
44. David GOMER (Norwood CC) 13 Minutes 2h17:26 +14:01
45. James KELLY (Norwood CC) 13 Minutes 2h17:26 +14:01
46. Andrew VAN AREND (Norwood CC) 13 Minutes 2h17:31 +14:06
47. Mike ELLEWAY (Whyalla CC) 13 Minutes 2h17:33 +14:08
48. Malcolm CLASOHM (Norwood CC) 13 Minutes 2h17:33 +14:08
49. Christine PAGE (F) (Port Adelaide CC) 23 Minutes (Limit) 2h27:33 +14:08
50. Tessa KOHN (F) (South Coast CC) 13 Minutes 2h17:33 +14:08
51. Jack HOGAN (Norwood CC) Scratch 2h04:33 +14:08
52. Craig FEELY (Norwood CC) 13 Minutes 2h17:33 +14:08
53. Keenan KUCHEL (Norwood CC) 13 Minutes 2h17:33 +14:08
54. Anthony FOUNDAS (South Coast CC) 23 Minutes (Limit) 2h27:33 +14:08
55. Peter DAVIS (Port Adelaide CC) 13 Minutes 2h17:33 +14:08
56. Jason TATTERSALL (NCC) 13 Minutes 2h18:19 +14:54
57. Wayne EDWARDS (Norwood CC) 23 Minutes (Limit) 2h33:46 +20:21
58. Don CLIFTON (Port Adelaide CC) 23 Minutes (Limit) 2h34:49 +21:24
59. Liam LAWLOR (Norwood CC) Scratch 2h14:37 +24:12
60. Fleur WELLINGS (F) (Norwood CC) 23 Minutes (Limit) 2h37:50 +24:25
61. Richard SEXTON (Norwood CC) 23 Minutes (Limit) 2h37:50 +24:25
dsq Shane JOHNSON (Norwood CC) 8 Minutes
dnf Oliver ANDERSON (Norwood CC) Scratch
dnf Shaun CASH (Norwood CC) Scratch
dnf Angus DICKSON (Adelaide University Cycling Club) Scratch
dnf Russell GILL (Norwood CC) Scratch
dnf Lucas HOFFMAN (Whyalla CC) Scratch
dnf Mark SAMPSON (Port Adelaide CC) Scratch
dnf Nils WARTEMANN (Norwood CC) 8 Minutes
dnf David HOMBURG (Norwood CC) 13 Minutes
dnf Kayla MCSPORRAN (F) (Port Adelaide CC) 13 Minutes
dnf Amber PATE (F) (Norwood CC) 13 Minutes
dnf Nicola EDWARDS (F) (Skinny Lattes Cycling Club) 23 Minutes (Limit)
dnf Mark HOLLAND (Kilkenny CC) 23 Minutes (Limit)
dnf Shelby JOHNSON (F) (South Coast CC) 23 Minutes (Limit)
dns Craig YATES (Norwood CC) 8 Minutes
dns Jenny MACPHERSON (F) (Port Adelaide CC) 13 Minutes
dns Chloe MORAN (F) (Central Districts CC) 13 Minutes

Comments are closed.